سفیر تدبیر

سفیر تدبیر

تقدیم به یکی از هزاران سرباز امام خامنه ای ....

هر چتر بازی که قرار است از هواپیمایی هلی برن کند
هرتفنگداری که قرار است از ناو ها پیاده شود
هرکماندویی که قرار است با نفر بر وارد شود
یادش باشد که قبلا تابوتش را سفارش داده باشد
شامات (سوریه) خط قرمز انقلاب اسلامی است
همان جایی که می تواند معراج ما و گورستان شما باشد
.: سردار سرلشگر قاسم سلیمانی :.

لوگوی وبلاگ
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات

این روزنامه در ادامه با استناد به گفته مقامات آمریکا و اعراب مدعی شد که فرمانده نیروهای سپاه قدس ایران در ماه ژانویه سال جاری میلادی به طور مخفیانه برای دیدار با رئیس‌جمهوری سوریه به دمشق سفر کرد و بر دوستی بسیار نزدیک ایران با سوریه تأکید کرد.

با گسترش موج اسلامگرایی و افول جایگاه غرب و متحدانش در منطقه، غرب هجمه خود علیه ایران را که وزن استراتژیکش با تحولات اخیر بیشتر شده است، روز به روز افزایش می دهد. از جمله پروپاگانداهای واشنگتن و همقطارانش ایجاد جنگ داخلی در سوریه و متهم کردن ایران به دخالت در امور داخلی سوریه است. در این میان قاسم سلیمانی نیز به طور مرتب هدف تبلیغات منفی غرب قرار گرفته است. غرب در تلاش است از طرفی ایران و متحدانش در منطقه را تخریب چهره کرده و از طرفی دیگر مخالفان آن را تقویت کند.

وال استریت ژورنال در ادامه گزارش خود نوشت: روز یکشنبه، دولت اوباما اعلام کرد که ارائه تجهیزات ارتباطی به مخالفان سوریه را آغاز کرده است و کشورهای عربی دستمزد مبارزان مسلح را می‌پردازد.

این روزنامه افزود: در حالیکه فهم دقیق کارکرد داخلی ماشین سیاسی ایران دشوار است، اما نقش قاسم سلیمانی در سوریه نمایانگر این مسئله است که وی در میان مهم‌ترین چهره‌هایی است که سیاست ایران را اداره می‌کند.

بر اساس این گزارش، مقامات ارشد آمریکا و اعراب می‌گویند که این ایده سلیمانی بوده است که برای سالها با مسلح کردن گروههای شبه‌نظامی شیعه، نیروهای آمریکایی را قتل عام کرده و مورد آزار قرار دهد. فرمانده سپاه قدس بر فعالیت‌های ایران در حمایت از گروههایی چون حزب الله و حماس که با اسرائیل مبارزه می‌کنند، نظارت دارد.

وال استریت ژورنال ادامه داد: اسرائیل به طور آشکار نیروهای سپاه قدس را به زنجیره‌ای از تلاش‌ها برای ترور دیپلمات‌های اسرائیلی متهم می‌کند. مقامات آمریکایی به طور آشکار ایران و به طور خاص سپاه قدس را متهم می‌کنند. اکتبر سال گذشته میلادی، وزارت دادگستری آمریکا سردار سلیمانی به نقش داشتن در توطئه بمبگذاری با هدف کشتن سفیر عربستان در رستورانی در واشنگتن متهم کرد که ایران این اتهامات را رد کرده است. مقامات آمریکایی بر این باوند که تأییدیه سلیمانی برای تمامی عملیات‌های سپاه قدس در خارج از کشور لازم است.

بر اساس این گزارش، "موفق الربیعی" مشاور سابق امنیت ملی عراق که در سالهای اخیر سه مرتبه با سلیمانی در تهران دیدار داشته است، می‌گوید: وی یک متفکر عمیق استراتژیک است و سلیمانی معتقد است که باید برای انقلاب اسلامی ایران شهید شود.

این روزنامه آمریکایی نوشت: به گفته افرادی که با سلیمانی دیدار داشته‌اند، این فرمانده سپاه ۵۵ ساله فرد خونسرد و آرامی است. مقامات اطلاعاتی آمریکا و انگلیس زندگی واقعی این ژنرال ایرانی را با شخصیت افسانه‌ای "کارلا" مامور اطلاعاتی شوروی در رمان های دوران جنگ سرد "ژان لو کار" مقایسه می‌کنند. در حالیکه هر دو استاد شطرنج جهانی هستند، هدف آنها کند کردن پیشرفت‌های آمریکا و در عین حال هم تراز شدن با رقبای واشنگتن است.

این روزنامه افزود: سلیمانی همزمان نیز به طور آشکار با برنامه‌ریزان نظامی آمریکایی نیز ارتباط داشته است. در اوایل سال ۲۰۰۸، سلیمانی پیامی را به ژنرال "دیوید پترائوس" فرمانده وقت نیروهای آمریکایی در عراق از طریق "احمد چلبی" سیاستمدار عراقی فرستاد. بنا به گفته یکی از مقاماتی که در این رابطه اطلاع دارد، سلیمانی گفت: ژنرال پترائوس، شما باید بدانید که من، قاسم سلیمانی، سیاست ایران در خصوص موضوع عراق، لبنان، غزه و افغانستان را کنترل می‌کنم.

وال استریت ژورنال در ادامه به جایگاه وی در زمینه سیاست خارجی ایران اشاره کرد و نوشت: در دست داشتن فرماندهی نیروهای قدس، سهم ویژه‌ای از وظایف را به سلیمانی داده است. مقامات آمریکا و خاورمیانه وظایف وی را شامل موارد زیر می‌دانند: نافذ اطلاعاتی، استراتژیست سیاست خارجی، دیپلمات، فرمانده نیروهای رزم و برنامه‌ریز عملیات‌ها.
بر اساس این گزارش، "ریچارد کلارک" سزار مبارزه با تروریسم "بیل کلینتون" و "جرج بوش" می‌گوید: من سلیمانی را بعنوان یک نخبه شرور (!)می‌دانم که پشت تمامی فعالیت‌هایی است که سپاه قدس انجام داده است و در پشت تمامی عملیات‌های گسترش نفوذ ایران نیز قرار دارد.
گزارش فوق ادامه داد: تلاش برای دیدار با سلیمانی به واسطه مقامات ایران در سازمان ملل ناموفق بوده است. تهران هرگونه مشارکت در حمایت از تروریسم بین‌المللی یا ارائه تسلیحات برای دولت بشار اسد را رد کرده است. ایران اسرائیل را به نظارت بر ترور ۵ دانشمند هسته‌ای ایران در سالهای اخیر متهم کرده است که این اتهامی است که اسرائیل نه آن را تأیید کرده و نه آنرا رد کرده است.
وال استریت ژورنال به سابقه فرمانده سپاه قدس ایران اشاره کرده و می نویسد: سلیمانی در یک خانواده فقیر در استان کرمان متولد شده است. وی در جوانی قبل از آنکه به سپاه بپیوندد، مشاغل بی اهمیتی انجام می‌داد."علی آلفونه" که در اندیشکده "امریکن اینترپرایز" در واشنگتن تحقیقات انجام می‌دهد، می‌گوید که سلیمانی زمانیکه که در سپاه پاسداران بود، به سپاه قدس پیوست. به گفته آلفونه، سلیمانی در اوایل سالهایی که در سپاه قدس بود، به مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر در آسیای مرکزی و همچنین مبارزه با طالبان افغانستان می‌پرداخت. سلیمانی پس از کسب شهرت به دلیل مبارزات خود در جنگ ۸ ساله ایران و عراق، در اواخر دهه ۱۹۹۰ فرماندهی نیروهای قدس را برعهده گرفت.
این گزارش می نویسد: حسین موسویان (مذاکره کننده سابق هسته ای ایران) و الربیعی و افراد دیگری که سلیمانی را دیده‌اند، او را مذهبی و عملگرا می‌دانند اما در خصوص تمایل نهایی وی برای صلح با آمریکا اختلاف نظر دارند. موسویان می‌گوید که این فرمانده ایرانی می‌خواهد که غرب به نقش تهران به عنوان قدرت خاورمیانه پی ببرد. دیگران، سلیمانی را یک انقلابی می‌دانند که هرگز دوستی با "شیطان بزرگ" را نمی‌پذیرد.
یکی از دیپلمات‌های وزارت خارجی آمریکا در سال ۲۰۰۹ در بغداد طی اسنادی که توسط ویکی‌لیکس به دست آورده بود، نوشت: ژنرال پترائوس اشاره کرده بود که ما روزانه به طور میانگین با یک حمله موشکی و بمب‌گذاری مواجه خواهیم بود.

در این اسناد آورده شده بود: دفعه بعدی که جلال طالبانی با قاسم سلیمانی صحبت کند، به وی احتمالاً درباره نگرانی ما (آمریکا) درباره اقدامات ایران خواهد گفت.
بر اساس این گزارش، علاوه بر طالبانی، دیگر همپیمانان نزدیک دولت بوش از جمله چلبی نیز ژنرال سلیمانی را می‌شناسند. به گفته "فرانسیس بروک" مشاور سیاستمدار عراق در هفته‌هایی قبل از حمله آمریکا به عراق، چلبی بین واشنگتن و تهران سفر کرد و به سلیمانی درباره اهداف آمریکا گزارش داد.
با پایان جنگ عراق، نزاع آمریکا با سلیمانی و سپاه قدس به قلمرو جدیدی گسترش یافت. آمریکا به طور آشکار اعلام کرد که ایران تلاش می‌کند تا همپیمانان آمریکا در یمن، لبنان و بحرین را سرنگون کند. تهران نیز واشنگتن را متهم کرد که به منظور حمایت از منافع انرژی و امنیتی آمریکا، به پشتیبانی از پادشاهان و حاکمان مستبد عربی در خلیج فارس می پردازد.
مرکز این نزاع هم‌اکنون، سوریه است و در این نزاع، برای آمریکا، هدفِ پایان دادن به رژیم اسد، در وهله اول فرصتی برای تضعیف کردن ایران است. دولت اوباما امیدوار است که ناآرامی‌های سوریه یادآور جنبش اعتراضی ایران که توسط نیروهای امنیتی ایران در ۲۰۰۹ سرکوب شد، باشد.
یکی از مقامات ارشد آمریکا که در خصوص مسئله سوریه فعالیت می‌کند، می‌گوید: سلیمانی بعنوان دشمن آشکار شماره یک در بهار عربی پدیدار شد.
مقامات آمریکایی می‌گویند که دولت اوباما در تلاش است تا توانایی سلیمانی برای طرح‌ریزی نفوذ در سراسر خاورمیانه را کاهش دهد. وزارت خزانه داری آمریکا سه مرتبه، فرمانده نیروی سپاه قدس را تحریم کرده است. این تحریم‌ها همچنان پابرجا است.
در اکتبر سال گذشته میلادی، "رائول مارک گرخت" جاسوس "سیا" در مقابل کنگره شهادت داد که اگر نقش سپاه قدس در توطئه ترور سفیر عربستان سعودی ثابت شود، آمریکا باید قاسم سلیمانی را مسئول آن بداند و به دنبال او برود و یا او را دستگیر کند یا او را بکشد.
دولت ایران نیز در پاسخ از پلیس بین المللی اینترپل خواست تا گرخت را دستگیر کند و بیش از ۲۰۰ تن از قانونگذاران ایرانی بیانیه‌ای را در حمایت از سلیمانی به امضا درآوردند و وب‌سایت‌های فارسی زبان و گروههای ایرانی کمپینی را با شعار "ما همه قاسم سلیمانی هستیم" راه انداختند.

اعزام نیروهای سپاه قدس ایران به عراق

روزنامه "وال استریت ژورنال" مدعی شد که ایران نیروهای سپاه قدس را برای مقابله با عناصر تروریستی داعش به عراق فرستاده است.

خبرکشون به نقل از روزنامه آمریکایی "وال استریت ژرونال"، ایران نیروهای سپاه قدس را برای مقابله با عناصر تروریستی داعش به عراق فرستاده است.سردار سرتیپ "حسین سلامی" روز پنجشنبه در حاشیه آیین تکریم و معارفه فرمانده و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان، گفت: فعالیت های گروه داعش در عراق، نتیجه مداخلات استکبار جهانی و همراهی متحدانش در منطقه است.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: این مداخلات نیز همانند سوریه، با مشارکت مردم و آمادگی عراق ناکام خواهد ماند.
وی خاطرنشان کرد: فعالیت های گروه داعش نشانه سیاست های استکبار جهانی و محصول مداخلات منطقه ای آنهاست که ملت های مسلمان منطقه را دچار مشکل کرده است.
وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز قدرتمندتر از هر زمانی است و دشمنان این ملت در ضعیف ترین مواضع خود قرار دارند.
سلامی با تاکید بر آمادگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای مقابله با هر گونه توطئه و تهاجم بیگانگان، افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همواره با فرض هر گونه تهدید و مقابله در سطوح مختلف جهانی، قدرت دفاعی خود را آماده کرده است.
وی افزود: سپاه پاسداران سیاست های دفاعی خود را منفعل از گفتمان دشمن طراحی نکرده بلکه همواره آماده و مهیا برای هر گونه تهدید است.


با نقشه "قاسم سلیمانی" در سامرا شکست خوردیم!

 

در پی شکست سنگین گروهک تروریستی «دولت اسلامی عراق و شام» موسوم به "داعش" در برابر ارتش عراق در سامراء، این گروهک در جدیدترین بیانیه خود مدعی شد که ارتش عراق با همدستی "سپاه قدس" و "سپاه بدر" توانستند در این جنگ پیروز شوند.

با نقشه "قاسم سلیمانی" در سامرا شکست خوردیم!

 در همین راستا «أبوبکر البغدادی» سرکرده گروهک تروریستی "داعش" در عراق در این بیانیه گفت: ارتش عراق با نقشه و همدستی گروه "قاسم سلیمانی" توانست برما چیره شود و گرنه ما قرار بود اماکن دینی "رافضی"ها را با خاک یکسان کنیم!

وی در ادامه افزود: سپاه ایران مانع از آن شد که نقشه ما عملی شود. ما بزودی انتقام مجاهدین خودمان را از ایران می گیریم.

گفتنی است، رسانه های عراقی از شکست سنگین نیروهای گروهک تروریستی "داعش" در سامرا خبر داده و اعلام کردند که بیشتر مناطق این شهر که به دست تروریست ها افتاده بود، پاکسازی شده است.

 

تهران بازیگر اصلی عراق است نه واشنگتن

« داین فینستاین» رییس کمیسیون اطلاعات در مجلس سنای آمریکا، بازیگر اصلی تحولات عراق را ایران دانست نه آمریکا و در همین راستا، از مقامهای کشورش خواست ایران را به اعمال نفوذ بر بغداد برای حل بحران این کشور تشویق کنند.

وی همچنین داعش را یک گروه خطرناک، شرور و وحشی خواند و تاکید کرد که باید پیشروی آنها در عراق متوقف شود.

این گزاش به نقل از پایگاه المسله عراق افزوده است: این مقام آمریکایی که با شبکه بی بی سی گفتگو کرده است در پایگاه اینترنتی خود می نویسد: سازمان دولت اسلامی عراق و شام (داعش) خطرناک است و هر پیشرفتی که این گروه در خاک عراق داشته باشد، خود خطرناکترین تحول در بحران عراق است. رییس کمیسیون اطلاعات در مجلس سنای آمریکا افزود: گمان نمی کنم کسی انتظار چنین موفقیت هایی (از داعش) را در مناطق سنی نشین داشت، بنابراین این جماعت بی نهایت خطرناک، شرور و وحشی است.

وی از اوباما خواست «دیگر نیروی زمینی به عراق نفرستد.»


رییس کمیسیون اطلاعات سنای آمریکا افزود: ایران و نه ایالات متحده آمریکا می تواند بازیگر اصلی در بحران عراق باشد و سران ایرانی باید به نوری المالکی فشار بیاورند که پایگاه حکومتی خود را با افزایش (سهم) سنی ها و کردها توسعه دهد. این سناتور آمریکایی که تلاش می کرد نقش مذهب را در بحران عراق پررنگ نشان دهد، تصریح کرد: موضوع، مرتبط با شیعه است و باید بگویم که ایران به عنوان کشوری شیعی در منطقه باید در حل بحران کمک کند.

وی افزود: به نظر من ایران می تواند فشارهای شدیدی را وارد کند تا در تشکیل مجدد دولت عراق دست همکاری این دولت به سوی کردها در شمال و اهل سنت در مرکز کشور دراز شود و شیعیان هم راضی شوند. تحقق این امر دشوار اما شدنی است.

اظهارات سناتور آمریکایی اینگونه القا می کند که دولت عراق نگاه فرقه ای و شیعی-سنی به عراق دارد این در حالی است که دولت نوری المالکی از تمامی رژیم های عربی منطقه در توجه به حقوق اقلیت ها حساس تر بوده است و تقسیم مناصب آن همواره در چارچوب توافق بین گروه های مذهبی و سیاسی کشور صورت گرفته است.


موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۳/۰۷/۲۶
S@FIRE T@DBIR

نظرات  (۳)

۳۰ مهر ۹۳ ، ۱۴:۴۴ فانوس جزیره
فان حزب الله هم الغالبون ....سلام علیکم
عاقبتتون بخیر به حق ابوتراب

طیب الله...

شهییییییییییییییید یا شهید یا شهییییید
شهیییییییییییییید یا شهید یا شهیییییید

هدف از خلقت

12 - براستی خدا یک چنین جهانی را که براستی یک جادوی مطلق است برای چه آفریده است؟ خودش مکرراً فرموده که همه چیز برای خود اوست تا خود را آشکار کند و حق هر موجودی آن است که وجهی از ظهور خالقش باشد. برای همین است کسانیکه باور و میلی به دیدار خداوند خالق ندارند، حق جهان را درنمی یابند و در جهان بازی می کنند و هر موجودی را یک اسباب بازی می دانند. همانطور که خود در سوره روم تصریح فرموده است که اگر به لقاء او باور داشته باشیم با نظری به خویشتن درک می کنیم که خداوند جهان را بر حقی آفریده است و آن حق جز ظهور او از خلق نیست.

 از کتاب "خداشناسی امامیه - امام شناسی قرآنی و خودشناسی الهی- جلد اول  " استاد علی اکبر خانجانی - ص218

   لینک دانلود :

   http://d01.megashares.com/dl/TPpeEEK/khodashenasiemamieh1_2.zip

    در صورت فیلتر بودن به وبلاگ زیر مراجعه کنید :

   https://noorehasti.wordpress.com/

 

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">