سفیر تدبیر

سفیر تدبیر

تقدیم به یکی از هزاران سرباز امام خامنه ای ....

هر چتر بازی که قرار است از هواپیمایی هلی برن کند
هرتفنگداری که قرار است از ناو ها پیاده شود
هرکماندویی که قرار است با نفر بر وارد شود
یادش باشد که قبلا تابوتش را سفارش داده باشد
شامات (سوریه) خط قرمز انقلاب اسلامی است
همان جایی که می تواند معراج ما و گورستان شما باشد
.: سردار سرلشگر قاسم سلیمانی :.

لوگوی وبلاگ
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات

سلیمانی را یا بکشید ! ! ! یا دستگیرش کنید ! ! !

چهارشنبه, ۱۲ آذر ۱۳۹۳، ۱۱:۳۵ ق.ظ

گرشت پیش از این نیز درباره سپاه پاسدارن و حاج قاسم سلیمانی گفته بود: «سپاه پاسداران ایران از همان منطقی که آمریکا بر اساس آن عمل می‌کند، استفاده نمی‌کند.»

 

وی تاکید کرد که آنان [سپاه ایران] را نمی‌توان مرعوب کرد مگر اینکه "یکی از آنان کشته شود"؛ این مقام آمریکایی صراحتا به نام قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران اشاره و تصریح کرد که وی را باید دستگیر کرد یا کشت. بعد از آن بود که در چندین نوبت رسانه های غربی تلاش کردند با انتشار گزارش هایی از قاسم سلیمانی وی را خطرناک ترین فرد علیه امریکا معرفی کنند.


در همان ایام مجلۀ آمریکایی «وایرد» در گزارشی با تیتر ۱۳ فرد بسیار خطرناک دنیا، به بررسی۱۳ چهره پرداخته است که به عنوان چهره‌های شناخته شده، به حساب می‌آیند. آنچه از نگاه این مجلۀ آمریکایی جالب و کمی تعجب آور به نظر می‌رسد، نام سردار «حاج قاسم سلیمانی» است که به عنوان خطرناک‌ترین و مرموزترین فرد در دنیا شناخته شده است؛ حاج قاسم در این گزارش به ادعای وایرد، خطرناک‌ترین فرد در خطرناک‌ترین کشور معرفی شده است که می‌تواند تنها تهدیدکنندۀ نظامی آمریکا در غرب آسیا و سراسر دنیا باشد.اما سردار سلیمانی به موجی که توسط رسانه ها دامن زده می شد واکنشی نشان نمی داد و حتی خبر و تصویر خاصی از وی منتشر نمی شد.


تا جایی که پس از مدتها خبرسازی رسانه ها، تنها یک تصویر از وی در مراسم عزاداری حسینه امام خمینی بر روی جلد برخی نشریات و روزنامه های داخلی نقش بست.اما به نظر می رسد که با تغییر معادلات در سوریه و تلاش ایران برای اثبات ناکارآمدی ائتلاف ضد داعش؛ قاسم سلیمانی نیز سیاست جدیدی را در رویکرد رسانه ای خود اتخاد کرده است. مرد شماره یک سپاه قدس ایران این روزها علاوه بر میدان جنگ در عرصه رسانه ای نیز با قدرت به جنگ داعش رفته است و بسیاری از کاربران می توانند تصاویر حضور وی در نبرد علیه داعش را لحظه به لحظه از شبکه های اجتماعی ایرانی و عربی رصد کنند.


نکته مهم درباره این تصاویر تنوع آنهاست، اگر چه حاج قاسم در تمامی این تصاویر لباس عادی و غیرنظامی به تن دارد که این به بدین معناست که او برای جنگ و نبرد به عراق نرفته و موید حضور مستشاری ایران در عراق است، اما تنوع عکس ها، در برگیرنده حالات مختلف از این سردار است، زیارت در بین الحرمین، وضو گرفتن، نماز جماعت، عکس یادگاری با طیف های مختلف اعم از رزمندگان عرب، کرد، خبرنگاران، روحانیون، در کنار ضد هوایی، در کنار فرماندهان مقاومت، نمایندگان مجلس و این اواخر در حال هواخوری و پیک نیک در کوههای عراق . همچنین انتشار تصاویر متعدد حضور سلیمانی در عراق در حالی صورت می گیرد که از حضور او در سوریه تنها یک تصویر از دیدار با خانواده یکی از فرماندهان سوری منتشر شده بود.


به نظر می رسد با تغییر رویکرد رسانه های غربی در مقابله با داعش و ادعای آمریکا مبنی بر مبارزه با این جریان (درحالی که تا پیش از آن از جریان های تکفیری برای سرنگونی حکومت اسد حمایت می کرد) سردار سلیمانی با هوشمندی موافقت کرده است تا تصاویری از او در صحنه نبرد ارتش و گروههای مقاومت مردمی عراق با داعش منتشر شود تا همگان بدانند چه کسی در عرصه واقعی نبرد با تکفیر و تروریسم حضور دارد.اگر چه از زمان بحران سوریه و گسترش آن به عراق رسانه های داخلی مطالبی را در خصوص سردار سلیمانی منتشر کرده اند اما بی شک پیش تر و بیش تر از رسانه های داخلی، این خارجی ها بوده اند که به این شخصیت پرداخته اند و طبعا کسی از آنها، که عمدتا در جبهه دشمن قرار می گیرند، توقع انصاف یا صداقت را ندارد اما همان ها هم در عمده مطالبشان نتوانسته اند از شخصیت کاریزماتیک، اقدامات موثر و نقش پر رنگ حاج قاسم بگذرند و خواسته و ناخواسته به گوشه هایی از نقش آفرینی سردار در تحولات فلسطین، لبنان، سوریه، عراق پس از صدام و نیز مقطع کنونی پرداخته اند.


در خصوص این توجه رسانه هایی غربی علاوه بر اهمیت جایگاه سلیمانی، چند نکته دیگر را می توان بیان کرد؛اولا غربی ها علاقه ویژه ای به داستان سرایی دارند و برای جذب مخاطب ممکن است توجه ویژه ای به برخی سوژه ها داشته باشند خصوصا که بسیاری از مطالب آنها درباره سردار درون مایه یکسان و اطلاعات تکراری دارد.ثانیا آنها با ظرافت به دنبال ترسیم چهره ای خشن و رعب آور از سرلشگر سلیمانی هستند تا در اقدامات بعدی خود از این مسئله بهره بگیرند. در هفته اخیر نشریه امریکائی نیوزویک جلد خود را به سلیمانی اختصاص داده و از تیتر "کینه جو" برای روی جلد خود استفاده کرده اما در همان حال به نقش وی در مبارزه با داعش هم اشاره می کند.


نظرات  (۸)

۲۰ ارديبهشت ۹۵ ، ۲۰:۵۰ یارمحمد خشجان
آنکه دلها را از ایران رو ب سوی سوریه بال پرواز میدهد
عشق آن گلدسته های حرم بی بی دو عالم زینب است
آن دلیرانی ک از ایران بسوی آن حرم پر میکشند
دست از دنیا بریدند،عاشق عشق شهادت پای آن گلدسته اند
تقدیم ب شهدای مدافع حرم و سردار بزرگ اسلام سردار قاسم سلیمانی
۲۰ ارديبهشت ۹۵ ، ۰۰:۴۷ یارمحمد خشجان
آنکه دلها را از ایران رو ب سوی سوریه بال پرواز میدهد
عشق آن گلدسته های حرم بی بی دو عالم زینب است
آن دلیرانی ک از ایران بسوی آن حرم پر میکشند
دست از دنیا بریدند،عاشق عشق شهادت پای آن گلدسته اند
تقدیم ب شهدای مدافع حرم و سردار بزرگ اسلام سردار قاسم سلیمانی
۲۷ آبان ۹۴ ، ۲۲:۴۶ اسماعیل مرتضایی
بنام خداوند بخشنده مهربان
اوج آرزوی یک رزمنده

یقینا" باید عاشق بود، مسلمان و مومن بود ، شیعه علی (ع) مجاهد فی سیبل الله بود و از جان و مال گذشته باشی؛ نه نه این نهایت دیگران، ابتدای ایثار تو بوده باشد  تا اوج این کلام را درک کنی، دعایی که در غالب قنوت رزمندگان اسلام جایگاهی ویژه داشت (اللهم الرزقنا توفیق شهاده فی سبیلک )

آرزوی خاص عشاق الهی، رسیدن و پیوند با معبود است.

جواب امیر المومنین به این پرسش که شهادت را چگونه می بینی : افطار روزه دار ، علاقه طفل شیر خوار به سینه مادر و همان جواب فرزند او قاسم بن الحسن به عموی بزرگوار خویش: "اهلا من العسل ".

ای کاش آنها که ما را  به مرگ در راه خدا تهدید می کنند بار دیگر سخن سردار همراه قافله عشاق را دوباره بخوانند و بفهمند تهدید آنان اوج آرزوی یک رزمنده است، آرزویی که به شکل شوق در آمده

(کمک به شوقی است، برای فرزند دورافتاده از مادر)

سردار! با این کلامت ثابت نمودی که هنوز "قاسم سلیمانی" دهه 60 هستی و هیچگاه جایگاه بوسه اممان را با دهها درجه (ستاره و حتی ماه وستاره ) عوض نمی کنی.

انشالله زنده باشی تا با دیدن رویت چهره نورانی تمام همرزمان شهیدم را برایم تجلی بخشی. یقینا" تو شهیدی حتی در حیاتت .

بگذار امروز تمام همرزمانت در جای جای جبهه ها بوجودت افتخار کنند.

"این تهدید نیست، کمک به شوقی است، برای فرزند دورافتاده از مادر، هزاران نفر در شوق شهادت اشک می‌ریزند."

گاش دشمنان لحظه ای ، دمی، ثانیه ای در خصوص کلام این سردار فکر کنند ، که چه انگیزه ای،  ایمانی ، معبودی اینان را اینچنین از خود بیخود کرده که تهدید به مرگ را از طرف بزرگترین جنایتکاران جهان ، کمک به آرزو وشوقی بزرگ تعبیر می نماید.

یقینا" نمی فهمند . مگر آنکه ایمان بیاورند، الله و رب العالمین را بشناسند. یقیینا" اگر بشناسند به حکم انسان بودن و مستعد شدن  (ماورای تربیت حیوانی و خوی درندگی آنان ) آنان نیز .......

الله الله الله

 

 اسماعیل مرتضاییسلام دلاور خیلی خوشحالم که من برای اولین بار نام مالک اشتر را برای شما انتخاب کردم که بعضی هم ناراحت شدن وگفتند نام مالک را برای هیچ کس به کار نبرید ولی حالا نه در ایران بلکه در سراسر خاورمیانه نامت را با مالک میبرند دوستت دارم به همان خدای شبها دوکوهه
سلام دلاور خیلی خوشحالم که من برای اولین بار نام مالک اشتر را برای شما انتخاب کردم که بعضی هم ناراحت شدن وگفتند نام مالک را برای هیچ کس به کار نبرید ولی حالا نه در ایران بلکه در سراسر خاورمیانه نامت را با مالک میبرند دوستت دارم به همان خدای شبها دوکوهه
۱۵ آذر ۹۳ ، ۱۱:۳۵ فانوس جزیره
سلام علیکم مومن

با مطلب
تاحالا به میوه ها فکر کردید 2
بروز هستیم

عاقبتتون بخیر به حق حضرت ابوتراب
حاج آقااااااا
شما چرا با این حالتون؟ 
پدر و پسر دیگه باهم رو مطالب کار میکنن!!!!! 
۱۲ آذر ۹۳ ، ۱۱:۵۸ خرید خانه در استانبول

خیلی خوب و عالی بود

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">